Zero Tax Company, Off-shore Company, Low Tax Company, Hermes and Janus  s.r.o  
Pre ďalšie informácie kontaktujte
prosím
:

Ing. Eleonora Jakubovicová
HERMES & JANUS s.r.o
Wilsonovo nabrezie 106,
Nitra, 94901,
Slovakia.

Tel. ++421 377 418 992
Fax ++421 377 414 435

Email:nora@hermesjanus.sk

 

Zástupca pre Západnú Európu:

Romolo Cichero
Eurofinance/Euro'92
Cedar Court, Castle Hill,
Farnham Surrey, GU9 7JF,
England.

Tel. ++44 1252 712657
Fax ++44 1252 712657

Email: r.cichero@eurofinance.sk

 


Tá krajina je SLOVENSKO

SLOVENSKO je nezávislý štát, ktorý vznikol v r. 1993, s históriou niekoľko-storočnej európskej civilizácie, je v súčasnosti členským štátom Európskej únie a EURO- zóny,  ponúka jedinečné možnosti, základňu na rozvoj pevného a profitujúceho biznisu v Európe.

Krajina má asi 5,5 mil. obyvateľov, vzdelaných a šikovných, rozlohou je väčšia ako Švajčiarko. SLOVENSKO je demokratický štát, ktorý vďaka svojim spôsobilostiam mohol prijať a uspokojiť potreby medzinárodného biznisu a investícií s veľmi uspokojujúcimi výsledkami!

Slovenská národná banka, Bratislava

Sídlo VUB, Bratislava

V krajine sú už niekoľko rokov zastúpené spoločnosti ako Volkswagen, US Steel, Kraft, General Electric, Shell, Vodaphone, Nestle, McDonald, Coca Cola, Tesco, Metro, Ericson, Samsung, ENEL, FOXCON (a mnohé ďalšie známe značky), a nová atmosféra napomáha podnikaniu, čo prinieslo nie len prvé veľké úspechy (výrobné závody PSA Peugeot a Kia Motors), ale je tiež veľa projektov malých a stredne veľkých podnikov, ktoré dosahujú úspechy, alebo k nim smerujú.

Ceny priemyselných a súkromných nehnuteľností sú ešte stále rozumné a oveľa nižšie ako v susedných krajinách. Náklady na novostavby sú tiež rozumné v porovnaní so susednými krajinami.

Náklady na živobytie sú úmerné; z toho vyplýva, že SLOVENSKO poskytuje skutočne dobrú kvalitu za vaše peniaze

 
 
Nákupné stredisko Aupark v Bratislava
Nákupné a biznis centrum Europa v Banskej Bystrici.

Kvalita života sa za posledných niekoľko rokov dramaticky zvýšila: je možné nájsť krásne prírodné lokality, ktoré sú na dôvažok vybavené dobrými hotelmi a reštauráciami za veľmi rozumné ceny. SLOVENSKO sa ešte nepridalo k tým, ktorí sa snažia zdierať návštevníkov, ako je tomu vo Viedni, v Prahe a v Budapešti.

Zemepisná poloha SLOVENSKA umožňuje vďaka rozvinutej dopravnej štruktúre doviezť tovar v nasledujúci deň do a z blízkych krajín (Rakúsko, Švajčiarsko, severné Taliansko, Nemecko, Poľsko, Česká republika, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko, Bulharsko, Rumunsko, Ukrajina).

Z finančného hľadiska, na SLOVENSKU je veľmi rozvinutý bankovnícky systém a sú tu prítomné pobočky zahraničných bánk: americká (Citibank), nemecká (Commerzbank), rakúske (Raiffeissen, Volksbank), talianske (Gruppo Unicredito, Gruppo Intesa), francúzske (Dexia, Calyon), holandská (ING), maďarská (OTP) a české (ČSOB, Komerční banka).

Miestna mena je EUR. V posledných rokoch HDP zaznamenáva rast 5% ročne a v súčasná kríza spôsobila len malý pokles.

Nové nízke dane (19% daň z príjmu a 20% daň z pridanej hodnoty sú jedny z najnižších v Európskej únii a v rámci krajím OECD), nízke mzdy (priemer je asi 680,- EUR, čo zodpovedá 1000,- USD a 630,- GBP, priemerná hodinová mzda je 3,50 EUR) umožňujú v mnohých oblastiach rýchly rozvoj,  mladá, vysoko kvalifikovaná pracovná sila (87% má ukončené vyššie alebo stredoškolské vzdelanie) s optimistickým výhľadom do budúcnosti dáva každému projektu dobré šance na úspech.

     
Nový most v Bratislave
Most Apollo v Bratislave

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player